Verkkomarkkinointi ja verkkokauppa 2014 | Kustannusosakeyhtiö Koivuniemi – IT-palvelut | MYYMÄLÄ 2014 -messut

Verkkomarkkinointi & Verkkokauppa 2014

Kustannusosakeyhtiö Koivuniemi oli mukana maamme suurimmassa verkkoliiketoiminnan  tapahtumassa Verkkomarkkinointi & Verkkokauppa 2014:ssa 19.-20.3.2014 Helsingin Messukeskuksessa.

Esillä olivat erityisesti seuraavat palvelumme:

  • Verkkoliiketoimintakonseptin suunnittelu

Asiantuntijoidemme avulla pääsette hyödyntämään kaikkia verkon tarjoamia mahdollisuuksia omassa liiketoiminnassanne. Saatte luotettavan kumppanin, jolla on syvällinen näkemys erilaisista liiketoimintalogiikoista verkossa – mainosrahoitteisista asiointipalveluista puhtaisiin volyymituotekauppoihin. Laaja kokemuksemme eri toimialojen sähköisestä kaupankäynnistä varmistaa, että saatte parhaan hyödyn. Autamme myös löytämään synergiaedut muun liiketoimintanne myynnin, prosessien ja resurssien kanssa ja valitsemaan sopivat palvelukumppanit.

  • Verkkokaupan perustaminen

Tuemme teitä verkkokauppahankkeenne onnistumisessa alusta alkaen. Meiltä saatte laadukkaan käyttäjä- ja liiketoimintalähtöisen suunnittelun, avoimet, valmiiksi tuotteistetut alustat, jotka ovat räätälöitävissä tarpeittenne mukaan sekä järjestelmäintegraatiopalvelut. 

  • Verkkokaupan markkinointi

Hyvä näkyvyys verkossa ja myynnillisesti toimiva verkkokauppa saavutetaan määrätietoisella, systemaattisella ja pitkäjänteisellä työllä. Palvelumme auttaa teidät menestykseen tarjoamalla osuvat analyysit, järkevästi optimoidut kehityssuunnitelmat ja oikein kohdistetut markkinointitoimenpiteet kuhunkin kasvuvaiheeseen. Samalla kanssamme hyödynnätte ainutlaatuiset median ja sisältötuotannon mahdollisuudet.

Saatat olla kiinnostunut myös näistä